Vezne Birimimizde Temazsız Çalışma Duyurumuz Hakkında

Konu: Vezne Birimimizde Temazsız Çalışma Duyurumuz Hakkında  

Tarih:27.03.2020

Değerli Müşterilerimiz;

Covid-19 pandemi salgını nedeniyle vezne işlemlerimizde sosyal mesafeye önem verdiğimizi, ticari faaliyetlerin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yürütülmesi için “temassız” çalışma yöntemine geçtiğimizi belirtmek isteriz. Virüsün yayılmasını önleme tedbirleri kapsamında, mümkün olduğu kadarı ile teması önlemek için 30.03.2020 tarihi itibari ile ardiye ve diğer tüm liman masraflarınıza ait ödemelerinizi mail yolu ile gerçekleştirmek için çalışmalarımızı tamamlamış bulunuyoruz.

Bu çalışmayı daha önce tarafımıza yetki belgesi vermiş ve sistemimizde kayıtlı bulunan gümrük müşavirliği firma çalışanlarına sunacağımızı belirtiriz.

Aşağıdaki şartların temin edilmesi halinde tarafınıza maille dönüş sağlıyor olacağız.

• Komple çıkış işlemlerinizde, konşimento (önlü/arkalı), kapanmış beyanname fotokopisi (Görseli) ve ödemesinin (istenmesi halinde) yapıldığına dair dekont.
• İç boşaltım işlemlerinde, ana konşimento , konşimento (önlü/arkalı), kapanmış beyanname, kapı kağıdı fotokopileri ve ödemesinin (istenmesi halinde) yapıldığına dair dekont.
• Transit (LR/TR) beyannameli Komple çıkış ve iç boşaltmalarda, konşimento (önlü/arkalı), beyanname fotokopileri ve ödemesinin (istenmesi halinde) yapıldığına dair dekont..
• Ambar (parsiyel-forwarder) boşaltmalarında, varsa konşimento ,özet beyan fotokopisi ve ödemesinin (istenmesi halinde) yapıldığına dair dekont.
• Komple Ambara Boşaltmalarda, konşimento , taahhütname fotokopisi, depozito ödemesi ve liman masrafları ile ilgili ödemesinin (istenmesi halinde) yapıldığına dair dekont.
• Ambar çıkışlarında, konşimento (önlü/arkalı), Beyanname, kapı kağıdı fotokopileri ve ödemesinin (istenmesi halinde) yapıldığına dair dekont.
• İhracat ek dolum/ek boşaltımlarda, acente maili ,varsa beyanname fotokopisi ve masrafların müşteriye ait olması halinde ödemesinin (istenmesi halinde) yapıldığına dair dekont.
• İhracat geri çıkışlarda, gümrük yazısı fotokopisi, masraflar ve çıkış bilgisi ile ilgili acente maili, masrafların müşteriye ait olması halinde ödemesinin (istenmesi halinde) yapıldığına dair dekont.
• VGM için, sistem üzerinden VGM ön talebi ve ödemesinin (istenmesi halinde) yapıldığına dair dekont.
• Cari kart Bilgilerinin olmaması halinde, vergi levhası fotokopisi, firma telefon numarası ve e-arşiv/e-faturanın gönderileceği firmaya ait mail adresi.

Yetki belgesi bulunan firma personellerinin tarafımıza maille evrak paylaşımında bulunması halinde;

a). İlgili gümrükleme firma uzantılı mailden, KUMPORT_Ardiye_ <ardiye@kumport.com.tr> adresine paylaşım sağlanması.

b). İşletmemize verilmiş yetki belgelerinde isimleri geçen, şahısların özel mail adreslerinden, KUMPORT_Ardiye_ <ardiye@kumport.com.tr> adresinde paylaşım sağlanması.

c) İç boşaltım işlemlerinde masraf işlemleri için önce KUMPORT_Ardiye_ <ardiye@kumport.com.tr> mail adresine daha sonra cfs sahasına planlama yapabilmemiz için musteri@kumport.com.tr mail
adresimize bildirimde bulunmanız gerekir.

d) Komple Ambara alınacak yüklerde ise önce KUMPORT_Ardiye_ <ardiye@kumport.com.tr> mail adresine masraf ödemeleri yapılacak daha sonra ambar@kumport.com.tr mail adresine evraklar iletilecektir.

İşbirliğiniz ve anlayışınız için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla

Kumport Liman İşletmesi ve Lojistik San.ve Tic. A.Ş