Liman Sahalarında KKD Kullanım Zorunluluğu Hakkında

Konu: Liman Sahalarında KKD Kullanım Zorunluluğu Hakkında

 

Tarih: 04.03.2021

 

Değerli Müşterilerimiz

Bilindiği üzere limanlar ağır iş kolu kapsamında faaliyet göstermektedirler. İş kazalarının sıfıra indirildiği, insan odaklı bir toplumun birer üyesi olmak en büyük arzumuzdur. Limanlarda iş kazalarını önleyerek, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamının sağlanması iş güvenliği kültürünün tüm paydaşlarımız tarafından benimsenmiş olması ile gerçekleşeceğine inanıyoruz.

Sahalarımızı paylaştığımız tüm paydaşlarımızın sağlığı ve güvenliği bizim için birinci önceliğimizdir.

Bu kapsamda 15.03.2021 tarihi itibari ile;

  •          Kumport liman sahası içerisine girecek tüm şoförler yanlarında KKD (baret ve fosforlu yelek) bulundurmak zorundadır.
  •         KKD (baret ve fosforlu yelek) bulundurmayan araç şoförlerinin liman sahasına girişlerine müsaade edilmeyecektir. Araçların liman girişleri esnasında kontrol uygulaması başlatılacaktır.
  •     Liman sahası içerisinde aracından herhangi bir nedenle ( hasar tutanağı, twislock takma veya sökme ,branda açma veya çekme vb.. ) inen araç şoförleri baret ve fosforlu yelek kullanmak zorundadır. KKD kullanmayan şoförler hakkında cezai işlem uygulanması hakkını Kumport saklı tutar.

Uygulamayı belirtilen tarihte devreye alıyor olacağımızdan öncesinde siz paydaşlarımızın ilgili eksiklikleri tamamları için ilgili duyuruyu sizlerle paylaşıyoruz.

Bilgilerinize sunar sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla