KKD Temini ve Kullanım Zorunluluğu Hakkında

Değerli Müşterilerimiz

Limanlar İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Kapsamında Tehlikeli Sınıfta yer alan iş kolları içerisinde değerlendirilmektedir. İş yerlerinde çalışma esnasında güvenliğin sağlanması amacıyla kişisel koruyucu ekipmanların kullanılması büyük önem arz etmektedir.

Bu bağlamda 7 Haziran 2021 tarihi itibari ile,

  • Covid 19 Pandemisine bağlı olarak, hijyen kuralları gerekçesiyle daha önce tarafımızca temini sağlanan Baret ve Yelekler verilmeyecek olup, Kumport liman sahası içerisine girecek tüm paydaşlarımızın (Nakliye araç sürücülerinin, Gümrük Müşavirlerinin ve Liman sahasına giriş yapacak tüm ziyaretçilerin) yanlarında KKD (baret ve fosforlu yelek) bulundurmaları zorunludur.
  • Liman girişleri esnasında KKD (baret ve fosforlu yelek) bulundurmayan paydaşlarımızın girişlerine ve sahalarda işlem yapmalarına müsaade edilmeyecektir.

Güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamının sağlanmasının iş güvenliği kültürünün tüm paydaşlarımız tarafından benimsenmiş olması ile gerçekleşebileceğini bir kez daha hatırlatıyor ve sizleri gereken hassasiyeti göstermeye davet ediyoruz.

Uygulamayı belirtilen tarihte devreye alacağız. Siz paydaşlarımızın ilgili eksiklikleri tamamlaması hususunu bilgilerinize sunar sağlıklı günler dileriz.

 

Saygılarımızla