Web Sitesi Üzerinden Ön VGM talep nasıl oluşturulur?

Vgm Tartım talebi için yapılması gerekenler aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

1-      Tarafınızdan www.kumport.com.tr ,Online İşlemler menüsünden  Vgm Ön Talep oluşturulur.

2-      Sistemden oluşturulan vgm talebine istinaden ödeme yapılır. (cari hesaba mahsuben haftalık/aylık ödeme de yapabilirsiniz)

3-      Talep ve Ödeme eşleştirilerek, tarafımızdan faturanız düzenlenir.

4-      Limana dolu giren konteynırların tartım sonucu ;Dolu nakliye aracının liman kantarına dolu girmesi ve limandan çıkış yapmadan önce aracın tekrar boş olarak kantara girmesi gerekmektedir. Bu süreç tamamlandığında vgm değeri oluşacaktır.

5-      Limanda dolum yapılan konteynırların tartım sonucu ;  Konteyner Dolumunun tamamlandığı gece konteyner istife kaldırıldıktan sonra web sitemizden görüntüleyebilirsiniz.

6-      Düzenlenen faturalar ; E-Fatura sistemi üzerinden  (KEP ) gönderilir, matbu faturalar ise cuma günleri toplu olarak firma adreslerine kargo ile gönderilir.

 

* Ön talepler sadece fatura düzenlenebilmesi için istenmektedir.

* Limana giriş yapan aracınızın dolu ve boş olarak tartılması için lütfen nakliyecinize gerekli hatırlatma da bulunmayı unutmayınız!

* İşlemlerinizin daha hızlı yapılabilmesi için cari hesabınızda para bulundurmanız uygun olacaktır.

* Ödemeleriniz için IBAN No: TR680006701000000018693296 nolu hesap numaramıza, açıklama kısmında fatura düzenlenecek firma adı ve talep numarasını belirterek havale/eft yapmanız yeterlidir.

Hesap bilgilerimize http://www.kumport.com.tr/tr-TR/banka-hesap-bilgileri/313662 linkinden ulaşabilirsiniz.

Vgm ile ilgili sorularınız için mail adresimiz:

vgm@kumport.com.tr