Üst Yönetimimiz

Özgür SOY, CEO

Özgür Soy 1970 yılında doğmuştur. Alman Lisesi’ndeki eğitimini takiben Boğaziçi Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği Derecesi almıştır ve INSEAD’dan İşletme Master Derecesi (MBA) sahibidir. Singapur İşbirliği Programı kapsamında Singapur Hükümeti’nin verdiği bursla Liman Yönetimi Sertifikası Programı’nı tamamlamıştır.

Özgür Soy, 2013 yılında Kumport’a katılmadan önce Trenkwalder Grubu CEO’su ve Global Merkez Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaktaydı. Kariyeri boyunca Procter & Gamble, DHL, Schneider Electric, Arçelik ve Borusan Lojistik gibi şirketlerde yönetim rolleri üstlenmiştir. Yeditepe Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi’nde Uluslararası Lojistik Yönetimi Dersleri vermiş, Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu’da birçok seminere konuşmacı olarak katılmıştır.

Kumport CEO’su görevinin yanında, farklı şirket ve derneklerde yönetim kurulu üyelikleri yürütmekte olan Özgür Soy, aynı zamanda TURKLIM (Türkiye Liman İşletmecileri Derneği) Başkan Yardımcısı’dır.

Erhan TUNÇBİLEK, Genel Müdür Yardımcısı, Ticaret

Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden mezun oldu ve Koç Üniversitesi’nde Executive MBA derecesini tamamladı. Procter&Gamble ve L’Oreal’de Tedarik Zinciri, Lojistik, Müşteri Hizmetleri ve Satınalma Müdürü olarak 15 yıl boyunca etkin yönetim rolleri üstlendi. Bir süre yapmış olduğu danışmanlık deneyiminin ardından Johnson Controls’da Orta Doğu Bölgesi Tedarik Zinciri Yöneticisi olarak Dubai’de çalıştı.

Kumport’ta Ticaret Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmekte olup, LODER üyesidir. Birçok ulusal ve uluslararası kongre ve konferanslara konuşmacı olarak katılmıştır. Tunçbilek, İngilizce ve Fransızca konuşmaktadır.

İlker Haluk BEKBAY, Genel Müdür Yardımcısı, Operasyon ve Teknik

1974 yılında doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu ve 2001 yılında Sabancı Üniversitesi'nde Executive MBA derecesini tamamladı. 1997-2002 yılları arasında Sabancı Holding A.Ş.’de İnşaat Mühendisi olarak iş hayatına başladı. 2003-2004 yılları arasında Yapı Merkezi (SuborBoru San. ) İhracat ve Lojistik Müdürü olarak görev aldıktan sonra 2004 yılında Borusan Lojistik Dağıtım ve Depolama A.Ş.’ye Yatırım ve Mühendislik Müdürü olarak katıldı. 2004 ve 2010 yılları arasında Borusan Lojistik'te çeşitli rol ve görevler üstlendi. 2010-2014 yılları arasında Borusan Lojistik'in ilk e-ticaret firması ETA (Elektronik Taşımacılığı Ağı)da Genel Müdür olarak çalışmıştır. Kumport’ta 2014’den itibaren Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütmektedir.

Kaan ANUL, Genel Müdür Yardımcısı, CAO

1979 yılında doğdu. Kaan Anul 1997 senesinde Özel Boğaziçi Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesinden Çift Anadal Diploması ile 2002 yılında Denizcilik Fakültesi ve 2003 yılında İşletme Mühendisliği’nden lisans derecelerini aldı. 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesinden Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans ve 2012 yılında Özyeğin Üniversitesinden Yöneticiler için İşletme Yüksek Lisans derecelerini aldı. Halen Özyeğin Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde doktora öğrenimi devam etmektedir.

Kaan Anul 2003-2010 yıllarında Turkon Line’da Hukuk ve Sigorta Müdürü olarak çalıştı. 2010 yılından itibaren Kumport’ta çalışmaktadır. Aynı zamanda TOBB Denizcilik Meclisi üyesi ve Deniz Ticaret Odası Limancılık Meslek Komitesi üyesi olarak Kumport’u temsil etmektedir.

Zafer AYBARTÜRK, Genel Müdür Yardımcısı, Mali İşler

1959 yılında doğdu. Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1983 yılında Akbank’ta Müfettiş olarak iş hayatına başladı, sonrasında Genel Muhasebe ve Hazine Back Office departmanlarında yöneticilik yaptı. 1996-1998 yılları arasında Sümerbank’ta Mali İşler Bölüm Başkanı olarak, 1998-2001 yılları arasında Körfezbank’ta ve 2001-2007 yılları arasında da Anadolubank’ta mali işlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Mayıs 2007’den itibaren Kumport’ta CFO olarak görevini yürütmektedir.